Paragliding Slovenia • View topic - SPOŠTOVANI PADALCI NA PRISTANKU

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

SPOŠTOVANI PADALCI NA PRISTANKU

Opisi dobrih/slabih izkušenj pri letenju z jadralnimi padali in zmaji.

Moderators: pgtoni, Iv@nl

SPOŠTOVANI PADALCI NA PRISTANKU

Postby and999 » Fri Feb 24, 2012 9:55

Prihaja pomlad in kot vsako leto tudi letos s tem klasična težava vas padalcev na pristanku.
V menu vseh uporabnikov pristankov, vas prosim, da po pristanku odnesete padalo na rob travnika in s tem omogočite ostalim varen pristanek.
Predvsem pa bodite toliko spoštljivi do ostalih in jim ne dvigujte padalo pred nosom.
Učitelji letenja pa opravite svoje delo tako, da se bodo vaši učenci navadili pospraviti robo s travnika in ne bodo gnezdili, kot kure po celem travniku.
pozdrav Andrej
Resnična anekdota:
Pred pristankom z JZ opozorim padalca, ki gnezdi v smeri pristajanja naj se mi umakne, ta pa mi odgovori "ti se umakni".??!! :evil: Jaz pa na 5m nad pristankom. =D>
and999
sokol

Re: SPOŠTOVANI PADALCI NA PRISTANKU

Postby airblade » Fri Feb 24, 2012 11:09

Ja omakno bi se na pa da si tak nerazumevajoč in egoističen. :)
--ADVANCE -- Sigma 10 --
airblade
kanja

Postby fonzi » Fri Feb 24, 2012 19:51

Na pristanku nimaš kej hendlat!!!
fonzi
fazan

Postby and999 » Fri Feb 24, 2012 23:24

Spoštovani "airblade" o egoizmu si nekoliko pomešal vrstni red, saj tisti, ki pristaja, pa naj bo to JZ ali JP rabi varen prostor za pristanek. V fazi pristajanja se ne more ukvarjati z egoisti in cik-cakati med njimi, ki so si pristanek zakupili zase in jim ni mar za varnost in za so letalce.
Kako si razlagaš, da letalo pristane in ga pilot egoistično pusti na pisti.
Sicer si pa preberi nekaj o bontonu in tudi mnenje upravljalca KOVKA:
Kovk- pravila letenja
Pozdrav Andrej
and999
sokol

Postby airblade » Sun Feb 26, 2012 12:55

Stari moj HEC je bil. To kar si napisal more bit jasno že vsem brez da se opozarja.
--ADVANCE -- Sigma 10 --
airblade
kanja

Postby and999 » Sun Feb 26, 2012 13:28

LP vsem
Provokacoja, ki sem jo štartal je dosegla svoj namen.
Pričeli smo se pogovarjati o težavi, za katero že dolgo vemo da obstaja in se širi in mislim , da je s tem cilj dosežen.
Čakamo na rezultat v živo.
Pozdrav Andrej
and999
sokol

Postby delavc » Sat Apr 07, 2012 16:15

Poleg egositov na pristanku, bi bilo potrebno opzoriti še na norca-e(ve se kdo), ki prenizko preleti štart in s tem ogoža sebe in predvsem druge, ki se pripravljajo na štart. Te imajo že dovolj skrbi, da bo vse naredil kot mora, ne pa da mora še gledati naokoli kje bo priletel kakšen JZ s polnim gasom 2m nad tlemi ali pa kašen JP ki jadra pred štartom. Taki bebci naj gredo kam drugam sproščat svoj jaz oz. pomankanje le-tega.
delavc
kavka

Return to Varnost pri letenju (Safety and Incidents in flight)