Paragliding Slovenia • View topic - Varnost

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Varnost

Forum namenjen samo zmajarjem.

Moderators: MRX, jurijf

Varnost

Postby jurijf » Sat Feb 24, 2007 21:00

After an accident occurred, a failure has been noticed on a hanggliding harness from the French manufacturer Ellipse. This model has been manufactured since 2001. A strap of the harness is cutting opened the seam of the main attachment strap of the rescue parachute when this strap comes under sudden tension due to the opening shock of the rescue parachute. Pilot using such harnesses should contact the general dealer in Switzerland or the French manufacturer to have their harness modified.

General dealership in Switerland Manufacturer in France
Aérocentre Ellipse
CP 21 Rte de Bonnevent
1964 Conthey/Switzerland 70150 Etuz / France
+41 79 449 33 11 +33 381 57 60 22
jurijf
jastreb

Postby MRX » Sun Feb 25, 2007 0:17

Sicer sem videl tud slike te "bube", pa mi se zmeram ni jasno vse, prevec je teh "strapov". Moja rezerva je povezana najprej z majhnim karabinom ki je lociran nad mojimi lopaticami, nato od tukaj potuje naprej do glavnega karabina (TENAX) Sicer pa mi sploh ni jasno, ko vidm da je vecina tekmovalnih bub narejenih tako da se vpetje konca pri prvem karabinu "lopatice". Po razmisleku v kaksen polazaj te postavi napetost zmaja in rezerve ob takem vpetju ugotovis da je malo riskantna. Pa pustmo zdj upor k mas 1.5 cm debeljso vpetno vrv.

Lep pozdrav
MRX
kanja

Return to Zmajarski forum