Paragliding Slovenia • View topic - Izračun rezultatov

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Izračun rezultatov

Forum namenjen samo zmajarjem.

Moderators: MRX, jurijf

Izračun rezultatov

Postby Matjaz » Thu May 24, 2007 8:53

Kot kaže bo v prihodnosti zelo preprosto in poceni računati rezultate na zmajarskih in jp tekmah. Davis Straub (OzReport) je pripravil script za program SeeYou, ki zares deluje, sicer po formulah OzGAP2005 in GAP2000. Napravil sem hiter test na podatkih lanskega državnega, rezultat je spodaj ...
Attachments
seeyou.gif
SeeYou izračun
Matjaz
kavka

Postby JaniK » Thu May 24, 2007 12:47

SI mogoče preveril kolk odstopajo točke od izračuna z CompeGPSom ? Ali sploh odstopajo ?

lp
JaniK
jastreb

Postby Matjaz » Thu May 24, 2007 13:27

Gr00vY wrote:SI mogoče preveril kolk odstopajo točke od izračuna z CompeGPSom ? Ali sploh odstopajo ?

lp

Ja, odstopajo - pa ne veliko. Sicer nisem gledal s CompeGPSjem, pač pa z Race-om. Tudi izračun v Compeju se razlikuje od Raceovega :? . Ima pa skript za SeeYou še nekaj težav, zato ne morem točno preveriti točk. No, gre za to, da je bil v original tekmi nominalni čas 1,5 ure - ta skript pa te vrednosti noče sprejeti - od tod tudi razlika v točkah. ;)
Vrstni red je ostal nespremenjen...
Sploh pa mislim, da primerjave niso kaj dosti potrebne - saj so pomembne primerjave le znotraj izračuna - med tekmovalci.
Lp.
Matjaz
kavka

Postby rgolob » Thu May 24, 2007 15:31

Zadeva je OK, samo za tekmo z velikim številom pilotov neuporabna.
rgolob
kanja

Postby Matjaz » Fri May 25, 2007 7:09

rgolob wrote:Zadeva je OK, samo za tekmo z velikim številom pilotov neuporabna.

Lahko pojasniš?
Matjaz
kavka

SeeYou

Postby vidulis ico » Fri May 25, 2007 13:11

Gap je hotel implemetirat že pred časom Miha Anžur, potem sem mislil, da bom našel sam dovolj časa - in mi je Miha predal kar je imel narejenega. Pa žal časa ni blo dovolj. Takrat sem tudi sam sprobal eno dirko državenga padalskega pognat s SeeYou. Sicer ne z gap formulo ampak z eno od tistih, ki so ble na voljo - oziroma s tisto katero je Miha šraufal.

Jaz bi tud rad vedel kaj naj bi SeeYou oviralo ob večjem številu tekmovalcev? Sam nisem opazil nobenih velikih težav razen te, da skripta za GAP, ki je kar komplicirana ni obstajala za Seeyou.
vidulis ico
kanja

Postby rgolob » Fri May 25, 2007 14:12

CompeGPS ima to dobro lastnost, da lahko sočasno vlečeš več trackov naenkrat! Tako da lahko 100 trackov zrihtaš v 2-3 urah z SeeYou pa bi to trajalo vsaj 6 ur če ne več!

Če se točke ki jih izračuna SeeYou razlikujejo od Race-ovih točk zadeva za FAI-2 tekme tudi ni uporabna!

LP, ROk
rgolob
kanja

Postby mihaanzur » Sun May 27, 2007 20:27

Do razlike v točkah pride zaradi enega od štirih parametrov, ki jih CompeGPS izračunava. To je "Leading Factor" ali kdo je porival celo tekmo naprej in seveda prišel v cilj.

CompeGPS uporablja podatke iz trackov.
Za formulo v SeeYou pa je uporabljena matematičan formula.
Oboje ustreza specifikacijam GAP formule.

Kar se tiče zbiranja trackov za SeeYou pa je tako, da lahko za to uporabljaš katerikoli program, ki shranjuje track v IGC formatu na določen direktorij(lokalno ali na mreži) od kjer SeeYou pobira tracke in jih obračuna. Pred dvemi leti sem imel nekaj performančnih težav pri testiranju če je bilo hkrati dodano 50 zapisov. Izračun je lahko trajal tudi do dvajset minut. Seveda pa je bilo še veliko možnosti za optimizacijo same skripte.

Miha
mihaanzur
fazan

Postby rgolob » Sun May 27, 2007 20:40

mihaanzur wrote:Do razlike v točkah pride zaradi enega od štirih parametrov, ki jih CompeGPS izračunava. To je "Leading Factor" ali kdo je porival celo tekmo naprej in seveda prišel v cilj.

CompeGPS uporablja podatke iz trackov.
Za formulo v SeeYou pa je uporabljena matematičan formula.
Oboje ustreza specifikacijam GAP formule.

Kar se tiče zbiranja trackov za SeeYou pa je tako, da lahko za to uporabljaš katerikoli program, ki shranjuje track v IGC formatu na določen direktorij(lokalno ali na mreži) od kjer SeeYou pobira tracke in jih obračuna. Pred dvemi leti sem imel nekaj performančnih težav pri testiranju če je bilo hkrati dodano 50 zapisov. Izračun je lahko trajal tudi do dvajset minut. Seveda pa je bilo še veliko možnosti za optimizacijo same skripte.

Miha

CompeGPS z izračunom nima nobene veze! Res da ti zna tud izračunat neke točke samo to zadevo se ne uporablja! Tekmo ti točkuje RACE, keteremu nastaviš parametre in izbereš ustrezno formulo ( GAP 2000 ali GAP 2002 ) vendar obe formuli upoštevata "early bird bonus"!

Tako da do razlik v točkah med RACE-ovim izračunom in izračunom po SEEYOU nebi smelo prihajat, v primeru da SEEYOU skripta res računa po GAP formuli!
rgolob
kanja

Postby Matjaz » Mon May 28, 2007 7:35

rgolob wrote:CompeGPS z izračunom nima nobene veze! Res da ti zna tud izračunat neke točke samo to zadevo se ne uporablja! Tekmo ti točkuje RACE, keteremu nastaviš parametre in izbereš ustrezno formulo ( GAP 2000 ali GAP 2002 ) vendar obe formuli upoštevata "early bird bonus"!

Tako da do razlik v točkah med RACE-ovim izračunom in izračunom po SEEYOU nebi smelo prihajat, v primeru da SEEYOU skripta res računa po GAP formuli!

Glavna razlika med GAP2000 in GAP2002 je, da slednja računa leadning points. Kot sem že omenil v enem prvih postov ima skripta za SeeYou še nekaj težav - pri vnosu parametra za nominal time kaže, da ne upošteva, če nastaviš čas na ne celo uro (1.5) - od tod je po mojem tudi glavna razlika v izračunu točk. V tem trenutku sta v isti skripti za SeeYou uporabljeni dve formuli OzGap2005 in GAP2000 - lahko, da tudi iz te kombinacije pride do napak oz. drugačnega izračuna točk.
Matjaz
kavka

Postby rgolob » Mon May 28, 2007 8:21

Glavna razlika med GAP2000 in GAP2002 je, da slednja računa leadning points. Kot sem že omenil v enem prvih postov ima skripta za SeeYou še nekaj težav - pri vnosu parametra za nominal time kaže, da ne upošteva, če nastaviš čas na ne celo uro (1.5) - od tod je po mojem tudi glavna razlika v izračunu točk. V tem trenutku sta v isti skripti za SeeYou uporabljeni dve formuli OzGap2005 in GAP2000 - lahko, da tudi iz te kombinacije pride do napak oz. drugačnega izračuna točk.

V razlagi GAP formul ( 2000 in 2002 ) oba dokumenta omenjata "early bird faktor"! A si probal če so točke enake če nastaviš niominal time na celo uro v RAce in v Seeyou, kako je z točkami?
rgolob
kanja

Postby mihaanzur » Mon May 28, 2007 11:13

Kar se tiče razlike v točkah ne pričakujte enakih rezultatov.

V svoji skripti, ki sem jo izdelal pred nekaj časa je bil problem samo z enim parametrom kar je prihajalo zaradi tega ker CompeGPS izračunava površino pod preleteno potjo v času.

Po GAP-u pa je za ta faktor matematična formula.

Naprimer: Tekmovalec 1 zelo hitro odleti 90% tekme in ima težave z zadnjimi 10%. Tekmovalec 2 odleti počasi prvih 90% tekme in nato prehiti tekmovalca 1 v cilju.
Če uporabljaš CompeGPS bo razlika v točkah med tekmovalcema po tem faktorju precej večja kot če uporabljaš SeeYou ker Compe nagradi tekmovalca 1 bolj ker je pomagal peljati celo tekmo naprej.
Tega matematična formula v GAP ne more ugotoviti na osnovi podatka o casu začetka in konca.

Pravzaprav je točkovanje s CompeGPS tisto, ki ni v skladu z GAP.
Miha
mihaanzur
fazan

Return to Zmajarski forum