Paragliding Slovenia • View topic - Motor Polini Thor 200 in Polini Thor 250

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Motor Polini Thor 200 in Polini Thor 250

Vse kar rabimo za letenje z paramotorjem

Motor Polini Thor 200 in Polini Thor 250

Postby anton56 » Mon Jul 09, 2012 17:01

Pozdravljeni!
Preko interneta sem zasledil pogonske motorje italjanske firme POLINI in sicer me zanima kako se v praksi obnese Polini Thor 200 in Polini Thor 250.
Še posebno me pri prej omenjenih modelih poleg ostalega zanima kako se obnesejo centrifugalne sklopke, ki so v oljni kopeli.
Iz internetnih podatkov je tudi razvidno, da je motor Thor 250 z tekočinskim hlajenjem, ta motor bi naj bil produkt novejšega razvoja, je pa res, da pri tehničnih podatkih nisem zasledil kakšne moči je ta motor.
Če imam prave informacije sta omenjena modela relativno nova na trgu, pa me ob tem tudi zanima kakšne imate izkušnje in koliko delovnih ur bi naj ta motorja vzdržala ob upoštevanju navodil proizvajalca.

Pa še to, kje bi se omenjena modela motorjev dala najceneje nabaviti v Sloveniji ali v Italiji (Trst, Gorica, Udine, ....)

Odgovore na moj prispevek oz. zanimanje pričakujem predvsem od tistih, ki te motorje že uporabljate ali ste jih uporabljali.

S spoštovamnjem!

Anton
anton56
fazan

Re: Motor Polini Thor 200 in Polini Thor 250

Postby igifly » Mon Jul 09, 2012 21:24

Hoj Polini je stara svetovno znana firma ,ki izdeluje motorje (skuterje) in "kite" za samo predelavo le teh in povečanje moči. Njihovi proizvodi so v VRHU saj jih uporabljajo tudi znane fire kot so HONDA in YAMAHA za predelavo na dirkališčih. O kvliteti torej ni dvomit. Polini 200 in 250 sta pa motorja namenjena paramotornemu letenju . Polini 200 ima okoli 19 kg in je še nekako primeren za nahrbtne motorje (če si dobro natreniran) Polini 250 pa žal več ni,saj je pretežak in torzija te bo zafrkavala-namenjen je bolj za trajke.... Odvisno zakaj rabiš omenjene motorje ti lahko svetujem,vsekakor pa če si si omislil paramotor in si začetnik z manj kot 110 kg ti jih VRELO ODSVETUJEM, saj so to stroji,ki so namenjeni izkušenim pilotom in že zaradi samega momenta propelerja boš v nevarnost.
Ne vem kdo si in koliko imaš znanja ,a moč ni vedno jamstvo za dobro in VARNO letenje...te lahko tudi "pokoplje". In še nekaj..ne kupuj od prodajalcev,ki nimajo zagotovljenega servisa kajti v slučaju okvare boš se sam "zajebaval" z garancijo in vsem ostalim.
Če te še kaj zanima piši na meil : info@poletite.si

LP Igor
BMAA PPG Instructor
Lp Igor !
+386 0 51 478 412
info@poletite.si
http://www.lijak-slovenia.com
www.pizzeria-lijak.com

Be smart, fly safe!
igifly
jastreb

Postby cevljar2 » Tue Jul 10, 2012 5:52

Igor Polini ima dva motoja tor 100 in tor 200 ne 250 ;)
walkerjet rr
cevljar2
galeb

Postby cevljar2 » Tue Jul 10, 2012 16:53

prav si imel igi obstaja 250 http://www.polini.com/it/page_619.html
walkerjet rr
cevljar2
galeb

Postby igifly » Tue Jul 10, 2012 21:48

Hoj..Oscar Mistri inovator ,ki je z Polinijem napravil te motoeje pride čez 14 dni k meni...lahko ga srečate in se kaj pozanimate sicer pa prihaja na trg (po testih ) še močnejša verzija a o tem kdaj drugič....

LP Igor

Polini PARAMOTOR predstavnik
Lp Igor !
+386 0 51 478 412
info@poletite.si
http://www.lijak-slovenia.com
www.pizzeria-lijak.com

Be smart, fly safe!
igifly
jastreb

Return to Motorji in ostala oprema