Paragliding Slovenia • View topic - Prijava na OLC

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Prijava na OLC

Vse o OLC tekmovanju. Opisi posameznih XC preletov in doživetja na preletu. Kaj bi še lahko storili, da bi bil vaš prelet daljši, kje ste se ušteli, da ste scurili...?

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Prijava na OLC

Postby tones » Fri Dec 04, 2009 15:08

Vidim,da je na našem OLC-ju vedno več prijav pod npr.vzdevki,kraticami,nicknami itd.Čez nekaj časa boš gledal lete na Olc-ju pa bojo sami MDž-ji- TmT-JI,Grčini,Busty ,antiki,..... :? V glavnem ve se,kaj sem mislil.Bo naprimer zmagal na OLC-ju "Hitri rodriges" :p ,komu boš pa dal nagrado,če širno občinstvo ne ve kdo je to.Tudi vem,da so to tvoji osebni podatki,ki jih ne rabiš nikomer posredovati pri prvi prijavi na OLC,pa se mi vseeno zdi ,da je lepo če veš,kdo je ta let letel in ga prijavil s pravim imenom,saj potem vem koga pohvaliti. :) Tudi vem,da vsak zase leti za svojo dušo,bla,bla bla..
Ponavadi se taboljši :oops: tako "čudno"prijavljajo :badgrin:
Kritike....
lp Tone
tones
kavka

Re: Prijava na OLC

Postby Thomy » Fri Dec 04, 2009 16:39

Ja.
Tom Pavlič
DJP Kovk Ajdovščina
Thomy
jastreb

Postby igor » Fri Dec 04, 2009 16:45

Ja Tone!?

A res ne štekaš? AiA, JJ,FF,RW,WD-40? Zadeve so čist enostavne. Temu se reče evolucija jezikovnega sistema. Lahko jo razdeliš na 2 do 3 faze, pa bo šlo v razumevanju lažje. Sicer je pa to del normalnega procesa razvoja komunikacije. Za telo, tako ali tako pravijo, da postaja najpomembnejši medij s katerim se najbolje izražamo (npr: piercing v riti - alias - moj oče je delal v Acroniju), imena pa blagovne znamke. Še ti si izmisli eno zase. Predlagam TOTITONE (če si iz štajerskega konca).

Kakorkoli - kratično imenski in imensko kratični slovar tujk za OLC podpise (prosim dopolnjujte - na koncu leta izdamo še v tiskani obliki, v založbi ZPLS):
Dušan Durkovič - Čudežni Dušan - Misty Dule - MD (pazite da ne zamenjate za DM - drogerie markt!)
Tomaž Toplak - T and T - TnT (RnB varianta)
... "prosim dopolni"

in obratno:
Julian Hooligan - ? (mogoče Joužek Hudobny)???

Tone! Nekaj bo res na tem "personal brandingu": http://www.youtube.com/watch?v=4e-VDXhXPSE

P.S.: nekoč sem bil iz ust izkušenejšega padalca poučen, kaj pomeni ATOGM. Upam, da se ne bo našel kakšen padalec, ki se bo začel podpisovat s tako kratico.
igor
galeb

Postby tones » Sat Dec 05, 2009 9:44

Ja res je Igor,starost je žalost pa ne "štekam".Si mi pa ti na lep način to vse razložil =D> .
Lepo se imej
tones
kavka

Postby aljosa » Sat Dec 12, 2009 12:43

Pri dnevnem pregledu letov so anonimni piloti po novem prikazani na koncu spiska.

lp,
aljosa
Jadralno padalski portal Eol - www.bogvetra.com
aljosa
kanja

Postby SrečkoJ » Sun Dec 13, 2009 0:24

Kaj pa tisti z "nadimki" ? Tudi za njih bi lahko to veljalo. Osnovno pravilo vsakega resnega tekmovanja bi naj bilo upoštevanje navodil. Torej tudi tu bi se naj vsak predstavil z imenom in priimkom, za koga tekmuje in s katerim padalom, saj se to v navodilih ob prijavi tudi zahteva.
Spremljam in sodelujem tudi na svetovnem OLC-ju, pa še kakšnega sem pogledal.Tam se ve, kako naj stvar izgleda in kaj podobnega kot je pri nas, se ne da zaslediti.

Ali želimo imeti na zaključni prireditvi takšno podelitev (?) :
1. MD - brez kluba - Nova Hochleister
2. Šalabajzer - DJP Vanzemaljac - Airsport PETROL TONDACH
3. Džoni Pajek-Spider - JPK KršimoCTR - Natrimana Raketa
4. TnT ...
5.Turčin...
6. MC Car...
7. Ant I....
8. Dean L....

LP
Srečko
SrečkoJ
jastreb

Postby aljosa » Sun Dec 13, 2009 9:19

Saj, nadimek je anonimnost in po novem se to steje kot nepopolni prijavni podatek. Nadimek seveda lahko vpises, vendar samo ce zraven stoji se ime (korektno je npr: Andrej Zeme - AGV).

Podobno bo veljalo za tip letalne naprave, kjer so tezave se vecje. Pri nekaterih pomoznih tekmovanjih (npr XC Slo Serial class) mora program iz naziva padala ugotoviti, v kateri razred spada. Ce naziv ni pravilno vpisan to seveda ni mogoce. Zato se bodo tudi zafrkancije tipa "Natrimana Raketa" stele kot nepopolni podatki.

lp,
aljosa
aljosa
kanja

Postby Turčin » Sun Dec 13, 2009 10:26

Se globoko, globlje, najgloblje, še globlje, najglobokejše opravičujem za grozovito zmedo, ki jo povzročam na OLC. :D
Prijavil sem se pač tako, kot me pozna večina kolegov. Pred časom sem se kotalil od smeha, ko me je kolega, s katerim se poznamo že nekaj let in večkrat letimo skupaj, vprašal: »Kako se ti pravzaprav v resnici pišeš?«
Da ne omenjam, kako me pod krstnim imenom večina zamenjuje s sopriimkarjem Aleksandrom, čeprav imava enako le prvo črko imena; in bi bil najraje kar tiho ter se sončil v slavi, ko mi pripišejo njegove prelete.
Posipam se s pepelom z dodatkom žerjavice in bom to ogrožanje človeštva popravil, prosim pa za dodatno pojasnilo:
Kaj je moj »EMŠO« na OLC, ali je to uporabniško ime ali ime in priimek? Da ne bom po vpisu »tapravega« imena postal po 20 letih čisto nov padalec in dobil na koncu leta še kako nagrado za najlepšega začetnika?
Se pa čisto strinjam oziroma ne razumem, kakšen smisel naj bi sploh imela prijava pod imenom »Šlj« in s padalom »Lesena klobasa«!
Pa lep deževen pozdrav od "Grčina" :D Naj že nekdo končno "zrihta" kaj vremena za nas!
Turčin
kanja

Postby aljosa » Sun Dec 13, 2009 13:04

Turčin wrote:Kaj je moj »EMŠO« na OLC, ali je to uporabniško ime ali ime in priimek? Da ne bom po vpisu »tapravega« imena postal po 20 letih čisto nov padalec in dobil na koncu leta še kako nagrado za najlepšega začetnika?

Tvoj EMSO na OLCu je id-stevilka, ki se ti dodeli ob registraciji. Ce v nastavitvah (link zgoraj desno) spremenis ime, bos ti se naprej ostal ti :-)

lp,
aljosa
aljosa
kanja

Return to OLC