Paragliding Slovenia • View topic - Brisanje dela tracka ?

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Brisanje dela tracka ?

Vse o OLC tekmovanju. Opisi posameznih XC preletov in doživetja na preletu. Kaj bi še lahko storili, da bi bil vaš prelet daljši, kje ste se ušteli, da ste scurili...?

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Brisanje dela tracka ?

Postby Mi->tja » Wed Mar 03, 2010 21:51

27.2. sem na olc prijavil let. Takoj po štartu je na gpsju zmanjkalo slike, zato sem predvideval, da so bile prazne baterije in da je pač gps ugasnil.

Da bi si zabeležil vsaj dan poleta sem dal track vseeno na olc. Dejansko je gps beležil cel let, pivo, štopanje in vožnjo z avtom do LJ. Olc je seveda vse to vštel v moj let. Ja, izgledala je res brutalna kršitev zračnega prostora, po cesti mimo brniške piste =DDDDD.

V opisu sem poprosil za nasvet, kako odrezati track po pristanku. Verjetno je skrbnik OLCJA zadevo pobrisal, ker je pač izgledala kot kršitev.

Vprašanje še vedno ostaja. Kako naj pobrišem avtomobilski del tracka?

hvala in lp Mitja
Mi->tja
kavka

Re: Brisanje dela tracka ?

Postby vidulis ico » Wed Mar 03, 2010 22:07

Igc format zapisa leta je le tekstovna datoteka. Lahko jo "odrežeš" in popraviš kakorkoli hočeš. Lahko jo celo sam ročno narediš ali zgeneriraš. Vendar se po popravkih digitalni podpis datoteke (G-record) ne ujema več z vsebino. Včasih polet ni veljal, če G-record ni bil veljaven. Ali velja ali ne pa se vidi lepo tudi na boguvetra. Nekatere web aplikacije (olc, xcontest, ...) same najdejo pristanek in ne upoštevajo večerje in "letenja" po tleh z avtomobilom domov.

lp Simon
vidulis ico
kanja

Postby Mi->tja » Wed Mar 03, 2010 22:12

Očitno naš OLC ne najde sam pristanka, ali vsaj ne vedno.
LP Mitja

Hvala za pomoč
Mi->tja
kavka

Postby Turčin » Thu Mar 04, 2010 9:32

Saj tudi vzleta ne najde in ti šteje v let vse čakanje na štartu. Prižgati pa ga itak moraš precej pred vzletom, da pravočasno ugotovi, kje je. :(

Bi se prištulil še z podvprašanjem: Zakaj nimam "G-recorda", odkar sem naložil novo verzijo programa Maxpunkte? Garmin 12.
Turčin
kanja

Postby aljosa » Fri Mar 05, 2010 8:33

Turčin wrote:Saj tudi vzleta ne najde in ti šteje v let vse čakanje na štartu.

Hoj,

Ce lahko, mi daj kak primer takega tracka (link na olc), bom poskusil popraviti algoritem. Odvecne tocke pred zacetkom leta se ze zdaj izlocijo, pac glede na dolocene kriterije (hitrost). Ampak izgleda da vseh primerov algoritem ne zazna.

lp,
aljosa
Jadralno padalski portal Eol - www.bogvetra.com
aljosa
kanja

Postby MistyDule » Fri Mar 05, 2010 9:40

Lp dusan
go hard and land soft
gsm: 031304543
MistyDule
albatros

Postby MihaK » Fri Mar 05, 2010 11:06

Dule v takem primeru potegnes track dol z GPSDumpom in shranis samo tisti del tracka k ma hitrost vecjo od kaj jst vem 5km/h pa je
MihaK
kanja

Postby matej » Fri Mar 05, 2010 11:15

MistyDule wrote:evo en primer:http://www.bogvetra.com/cgi-bin/eol.cgi?p=olc&oa=flightinfo&season=10&fid=40544

S tega treka pa je po moje res težko ugotoviti kaj si počel na začetku, ker se spreminja tako lokacija (hitrost) kot višina.
Tu je malo manj prijazno prikazano kot pri Aljoši (se bolj vidi sprememba višine):
http://www.photoglide.info/cgi-bin/showtrack.pl?user=guest&year=2010&track=02lx1231
Na koncu pa bi naj instrument ugotovil da si pristal in nehal beležiti trek.
Ali ga pa ugasneš in še baterije šparaš :-)
matej
jastreb

Postby MistyDule » Fri Mar 05, 2010 11:35

v bistvu sm vrgu sam kost :-)
Lp dusan
go hard and land soft
MistyDule
albatros

Postby matej » Fri Mar 05, 2010 13:22

Aljoša se bo že česa domislil.
matej
jastreb

Postby dani » Fri Mar 05, 2010 13:24

Compeo in Competin verjetno sama vklopita čas štarta in pristanka, če maš tako nastavljeno. Popravite me če nimam prav.

Precej jih pa nalašč ne ugasna samo da jim ne pokvari povprečje časa na let. Zadnjič je eden cel dan d.....l po Krvavcu gor pa dol in z Žičnicami vred je imel čas 5 ur. =D> Fantom je za čestitat.

Kar si pa ti Dule dal noter je pa še nedodelana reč na italijanskem instrumentu. Vsaj se mi zdi.
Pejmo u luft.
dani
kanja

Postby vidulis ico » Fri Mar 05, 2010 13:51

Dule če bi letel 19,7 kmh 2 uri pa še mal bi naredu 40 km. Torej se program zaveda kdaj si pristal in vzletel, hitrost očitno izračunava pravilno.

lp
vidulis ico
kanja

Postby MistyDule » Fri Mar 05, 2010 14:03

@Dani:
inštrument ni italjanski :-)

@Simon:
jah tale povprečna hitrost se mnde računa na kilometrino ki ti jo prizna OLC ne pa na vso preleteno razdaljo (zato imajo tisti ki preveč štrikajo nizko povprečno hitrost).
Lp dusan
go hard and land soft
MistyDule
albatros

Postby vidulis ico » Fri Mar 05, 2010 16:05

Je že prav, da upošteva neka pravila, drugač bi se lahko kdo postavu v kak dežurc že zjtraj in krožil na 100 m cel dan na trimu al pa celo na gasu in naredu v 10 urah > kot 400 km. Za večjo hitrost in ubijanje dolgcajta bi lahko še gajbo s sabo vzel :-)
vidulis ico
kanja

Postby vidulis ico » Wed Mar 10, 2010 15:18

Turčin wrote:Bi se prištulil še z podvprašanjem: Zakaj nimam "G-recorda", odkar sem naložil novo verzijo programa Maxpunkte? Garmin 12.
Sprobal sem z Garmin GPSMap in mi naredi G-record. Poglej na olc, denimo tale tvoj let ima validacijo. Preveriš lahko s programčkom Vali-xmp.exe, ki je na \Program Files\MaxPunkte 6\Tools. Probblem je verjetno na strežniku, ki ne uporablja omenjenega programčka za validiranje. To lahko uredi le Aljoša.

lp Simon
vidulis ico
kanja

Next

Return to OLC