Paragliding Slovenia • View topic - Datoteka igc ni veljavna

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Datoteka igc ni veljavna

Vse o OLC tekmovanju. Opisi posameznih XC preletov in doživetja na preletu. Kaj bi še lahko storili, da bi bil vaš prelet daljši, kje ste se ušteli, da ste scurili...?

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Datoteka igc ni veljavna

Postby mitjaj » Mon Jul 12, 2010 13:46

Pri uploadanju IGC datotek mi javi napako:
Datoteka igc ni veljavna
Prosil bi vas, če mi poveste kaj je narobe oz. kakšen je pravilen postopek kreiranja IGC datotek.
Uporabljam GPS logger MyTracks, ki tracke hrani v formatu KML in lahko izvozi še v formata GPX in CSV.
KML datoteko sem s programom GPSBabel pretvoril v FAI/IGC, ki pa mi je vseeno ne gre uploadati.
mitjaj
galeb

Re: Datoteka igc ni veljavna

Postby divad » Mon Jul 12, 2010 15:11

meni je to naredilo če sm datoteko premaknil oz. prekopiral...
divad
kavka

Postby vidulis ico » Tue Jul 13, 2010 8:33

Pretvarjanje igc datoteke iz drugih formatov ne bo naredilo veljavne igc datoteke. Direkt z loggerja moraš podatke o letu snet z enim od programov ki ti datoteko ob prenosu digitalno podpiše (zapiše G record). To pomeni nekako potrdilo, da so podatki v datoteki enaki kot v instrumentu in je zagotovilo, da jih ni noben kakorkoli naknadno spreminjal.

Večino programov, ki to podpira najdeš tu: http://www2.onlinecontest.org/validate.php

lp Simon
vidulis ico
kanja

Postby mitjaj » Tue Jul 13, 2010 13:15

Za tiste, ki uporabljate MyTracks imam sedaj način, kako do veljavne igc datoteke in sicer:
- izvoz v GPX format
- pretvorba iz GPX v IGC format (recimo z GPSVisualizer)
mitjaj
galeb

Return to OLC