Paragliding Slovenia • View topic - Piranska cerkev

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Piranska cerkev

Vse o OLC tekmovanju. Opisi posameznih XC preletov in doživetja na preletu. Kaj bi še lahko storili, da bi bil vaš prelet daljši, kje ste se ušteli, da ste scurili...?

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Piranska cerkev

Postby nekdanji » Mon Jul 12, 2010 22:28

Sicer ne letim že 5 let, en mesec in 16 dni, ampak pred par dnevi sem bil ob Piranski cerkvi in na dan so privrele stare blodne ideje nekdanjega zblojenega padalca. Ko stojim na travniku zahodno od cerkve, se mi zazdi, da je moja ideja mogoče pa le uresničljiva: ob zid na južnem robu travnika razgrneš cunjo (ko piha sever vsaj ene 5 m/s), jo fino potegneš in ko jo (če jo) dobiš nad sabo, imaš do severnega roba travnika, kjer je tudi okoli 1 m visok zid, še par metrov, cunja nad tabo pa mora bit že v dvigajočem zraku, zato bi te moralo dvigniti dovolj, da preletiš zid ali pa si pri tem še malo pomagaš z nogami. Zaviješ desno in tam bi te moralo že kar lepo nositi navzgor, pristanek pa tudi ni problem, če glih ne bi šlo. Travnik je le enih 15 m nad morjem, ampak ob taki višini starta smo se v Baški na burin brez problema katapultirali na 500 m.
Zanima me, a je kdo že kdaj pomislil na to možnost, ali, bog ne daj, jo celo izpeljal (se bom požrl od ljubosumnosti)? Sam sem bil, še kot padalec, zelo malo na slovenski obali in tega niti od daleč nisem probal.
Tomaž
nekdanji
fazan

Re: Piranska cerkev

Postby jerry » Tue Jul 13, 2010 6:59

Zanimivo!
Podobna situacija je na pečinah nad Strunjanom (klif mi je tolk grda beseda) le, da ni zidu.
Tam maš sicer le ene 3-4m prostora za odriv, se pa krasno jadra na šibko (pojemajočo) burjo.
Mogoče pa grem to mal pogledat (najbrž bom tam dol 1. teden v avgustu). Če maš šanso
me pa poklič: 031/510-687
Free bird
Jernej G.
jerry
sokol

Postby tomi » Tue Jul 13, 2010 7:58

Če se tole da, bo pa tudi v Piranu eden štartal:
http://www.youtube.com/watch?v=9Z8wHTAysqY
tomi
sokol

Postby destoo » Tue Jul 13, 2010 9:32

Sej so že jadral tam, sem videl.. Vzletel so pa kar na hotelu Bernardin, ke so na vrh nardil nek parkirišče..
destoo
kavka

Return to OLC