Paragliding Slovenia • View topic - Prenovljen OLC 2011

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

Prenovljen OLC 2011

Vse o OLC tekmovanju. Opisi posameznih XC preletov in doživetja na preletu. Kaj bi še lahko storili, da bi bil vaš prelet daljši, kje ste se ušteli, da ste scurili...?

Moderators: pgtoni, Iv@nl

Re: Prenovljen OLC 2011

Postby aljosa » Thu Nov 03, 2011 8:23

Sem popravil.
Zadeva sicer deluje takole: ko ob prijavi leta vpises model padala, bo sistem najprej pogledal, ce tak model ze obstaja v bazi. Ker mnogi piloti niso ravno vzor natancnosti, ko gre za crkovanje modela, mora sistem znati uganiti pravi model tudi iz napacno vpisanega padala. Pri tem ni nezmotljiv in vcasih useka mimo, tudi ce je bilo padalo prav napisano. To se je zgodilo pri Aircrossih in Paratechih zaradi netipicnih imen (samo ena crka in stevilka, npr. U4 ali P27). Se pa program sproti uci in bo zato v prihodnje takih napak vedno manj.

lp,
aljosa
Jadralno padalski portal Eol - www.bogvetra.com
aljosa
kanja

Postby paradolf » Fri Nov 04, 2011 0:15

Oj.
Sicer bolj poredko letim, vendar pa sem uspel v novi sezoni celo dvakrat poletet. Opazil sem da sta oba leta imela neveljaven G record. GPS MLRXC uporabljam že od samega začetka, postopek uploada tudi ne spreminjam, vendar pa mi ne gre v "lajšto" da kar naenkrat zadeva več ne štima. Sicer se ne sekiram dosti, vendar pa me radovednost vseeno malo daje :-k
Kakšen namig mogoče?
Lp
Robi
Kdor visoko leta daleč vidi
paradolf
sokol

Postby aljosa » Wed Nov 09, 2011 11:19

Hojla Robi,

Validacija G recorda se od letos izvaja na servisu FAI, ki bi naj podpiral kar najvecje stevilo razlicnih GPS instrumentov: http://vali.xccomp.org/vali.html
Na zalost pa pri tvojem zadnjem tracku dejansko vrne invalid...

Bom poskusil poiskati se kaj vec informacij o tem. Do letos se je validacija izvajala na nasem strezniku, kar pa ni bilo najbolj zanesljivo, saj smo bili odvisni od stevilnih programckov za validacijo, ki jih je bilo treba iskati po spletu za vsakega proizvajalca posebej.

lp,
aljosa

paradolf wrote:Oj.
Sicer bolj poredko letim, vendar pa sem uspel v novi sezoni celo dvakrat poletet. Opazil sem da sta oba leta imela neveljaven G record. GPS MLRXC uporabljam že od samega začetka, postopek uploada tudi ne spreminjam, vendar pa mi ne gre v "lajšto" da kar naenkrat zadeva več ne štima. Sicer se ne sekiram dosti, vendar pa me radovednost vseeno malo daje :-k
Kakšen namig mogoče?
Lp
Robi
aljosa
kanja

Postby urban@ » Fri Dec 02, 2011 23:32

Kako bi prepričal olc, da mi pokaže vse štarte na mapi?
urban@
sokol

Postby aljosa » Sat Dec 03, 2011 11:13

urban@ wrote:Kako bi prepričal olc, da mi pokaže vse štarte na mapi?

Hoj,
Na poljubno povecani mapi ne mores dobiti vseh startov. Lahko pa dobis starte na omejenem obmocju. Na osnovni strani izbranega starta je na levi strani spisek bliznjih startov. Ta spisek daje dve moznosti:
- ce kliknes ikono s puscico, se izbrani start samo doda na mapo, se vedno pa ostanes na osnovni strani prejsnjega starta (spisek startov se ne spremeni)
- ce pa kliknes ime starta na spisku, se prestavis na osnovno stran izbranega starta. Ob tem se osvezi celotna stran, vkljucno s spiskom startov, ki zdaj kaze bliznje starte novo izbranega starta.

Tak nacin je precej prirocen za raziskovanje startov na dolocenem podrocju. Ko imas na mapi dodanih vecje stevilo startov, si lahko pomagas se z gumbom "Prikazi vse" (zeleni gumb ob mapi, cetrti od zgoraj), ki ti vidno polje mape nastavi tako, da so vidni vsi izbrani starti.

lp,
aljosa
aljosa
kanja

Postby urban@ » Sat Dec 03, 2011 11:28

Točno tako sem delal, in je seveda OK. Nikakor mi pa ne uspe najti nobenega starta na daljici med Marela in Krize, torej južno od reke Save. Očitno res ni noben tam nič prijavil, oz. letel.
urban@
sokol

Postby 1markob » Sat Dec 03, 2011 11:39

Imam še jaz eno vprašanje, kako bi se dalo popravit državo štarta, recimo Stol in Golica sta sedaj A, bi bilo pa recimo v redu, če bi bila slovenska? lp m
1markob
kavka

Postby aljosa » Mon Dec 05, 2011 16:34

Sem ze popravil.

1markob wrote:Imam še jaz eno vprašanje, kako bi se dalo popravit državo štarta, recimo Stol in Golica sta sedaj A, bi bilo pa recimo v redu, če bi bila slovenska? lp m
aljosa
kanja

Postby jerry » Sat Dec 31, 2011 19:19

Čist slučajn sm opazu, da ma "axis- vega" sam eno zeleno črtico, a ni v rangu DHV 2 oz EN C?
Free bird
Jernej G.
jerry
sokol

Postby aljosa » Wed Jan 04, 2012 11:23

jerry wrote:Čist slučajn sm opazu, da ma "axis- vega" sam eno zeleno črtico, a ni v rangu DHV 2 oz EN C?

Hojla Jernej,

Prvi Axis Vega iz leta 2003 je bil certificiran se po standardu AFNOR, in sicer kot "Standard", kar je najnizja AFNOR kategorija, zato ima samo eno crtico.

lp,
aljosa
aljosa
kanja

Postby jerry » Sat Mar 24, 2012 10:09

Pozdravljen Aljoša in ostali uporabnikiOLC-ja!

Mogoče sem mal siten (ali po Turčinovo - nergač) ampak a ni bila ikona fotoaparata ob letu namenjena
za objavljanje slikc in videov. Zadnje čase opažam, da se tud to izkorišča v "komercialne" namene in je
zraven pripeto marsikaj (od reklam za rokavice, očala, pa nove sedeže...).
Stvar je taka, da ko odprem olc me največkrat zanimajo tudi kakšne lepe fotke in filmi in glej vraga-
pred nos dobim reklamo (ki jih imam že tako poln ku... na tv, radiu, al pa v nabiralniku).
A se nebi dalo to nekako filtrirat (nisem neki rač. poznavalec ampak slikce in video imajo menda določene končnice?).
Vsem, ki pa to objavljate pa brez zamere, ampak sej so tudi strani za komercialne objave (celo na tem forumu).

Ajde lp
Free bird
Jernej G.
jerry
sokol

Postby urossk » Sat Mar 24, 2012 16:11

Predlagam, da olc preveri, če let krši zračni prostor in če ga le tega zavrne. Seveda se upošteva neka toleranca.

Mogoče tudi ne bi bilo slabo, če se na kartah lahko vklopi (po želji) prkaz zračnega prostora, kot je to na http://www.sffa.org/index.php/zracniprostor Enim se bo to zdelo kot grožnja, enim pa v pomoč, da vedo za drugič. Ne moreš v zraku 100% vedet kje je čerta, sploh pa če nisi še izkušen letalec.
urossk
fazan

Postby Luka Slak » Sat Mar 24, 2012 18:32

To sem nekje na forumu ze prebral da je blo temu tko kratek cas pa so pol moderatorji olcja rekl da je to za njih nehvalezno delo in da to ni njihova dolznost al neki tazga in so nehal. Jst prjavlam predusm zato ker mi je to lazi, direkt iz telefona kot da bi pisal v knjizico letenja in si racunu preletene ure in ostalo statistiko ki pa jo na prenovljenem olcju pogresam. Js ce bi blo mozno prjavt let in ga skrit pred ostalimi da ga vidis samo ti, vecino letov prjavlou na tak nacin edin kaksne posebne al pa zlo dolge prelete bi dal javno (pa ne za to da bi loh krsu zakon in tut ta let ce se je ze zgodu me mika da bi ga kr nazaj prjavu ker mi kvar evidenco).
What they drives is no death wish, but the avarice for life.For a full, intensive, uncompromising life.
Luka Slak
galeb

Postby aljosa » Tue Mar 27, 2012 12:48

jerry wrote:Zadnje čase opažam, da se tud to izkorišča v "komercialne" namene in je
zraven pripeto marsikaj (od reklam za rokavice, očala, pa nove sedeže...).

Hoj,

To ni tako preprosto preverjati, ker vpisana povezava navadno ne kaze neposredno na sliko oz. video, pac pa na obicajno web stran, ki ima poljubno koncnico.

Lahko bi preverjal kvecjemu domeno, in bi dopustil samo splosno znane strani kot so picassa, youtube,... Bi pa s tem verjetno oskodoval koga, ki ima slike na svoji lastni spletni strani.

Bom malo podrobneje pogledal ta reklamna sporocila; ce naslovi niso prevec raznoliki, bi lahko uvedel tudi crno listo naslovov, pri katerih bi program nato odstranil ikonco fotoaparata.

lp,
aljosa
aljosa
kanja

Postby matej » Thu Mar 29, 2012 8:29

Zdaj pa ne dela več pretvorba v XCglobe galerijo?
matej
jastreb

PreviousNext

Return to OLC