Paragliding Slovenia • View topic - barvni pregled letenja

Poglej nove vpise na foumu za zadnji dan ali zadnjih 7 dni.

barvni pregled letenja

Vse o OLC tekmovanju. Opisi posameznih XC preletov in doživetja na preletu. Kaj bi še lahko storili, da bi bil vaš prelet daljši, kje ste se ušteli, da ste scurili...?

Moderators: pgtoni, Iv@nl

barvni pregled letenja

Postby yoymolk » Fri Jun 08, 2012 11:12

Sem se igral s kodo in nastalo je tole:
http://tdrecica.hostoi.com/xc/index.php
Za malo barvne analize centriranja stebrov.
Naložil sem na en zastonjski server, zato se pojavlja tisto okno ki ga pač ugasneš.
Prosto lahko nalagaš svoje igc datoteke in testiraš.
Je pa velika verjetnost da komu ne bo delalo ker še ni skoraj nič testirano. #-o
yoymolk
kavka

Re: barvni pregled letenja

Postby urban » Fri Jun 08, 2012 15:31

Testiral sem v Chrome-u in FF-u na Ubuntu (ce ima kej veze).
V Chrome-u mi ni uspelo niti uploadat fajla, FF pa ni prikazu karte.
Mogoce zeza tud tale popup.
Vidim samo prvi igc, ki se nalozi.

Sicer pa... zanimiva ideja. Pohvalno. =D>

Ideja:
Kaj ce bi dodal funkcionalnost, da lahko das kot input parameter link do igc-ja (recimo iz xcglobe-a).
Potem se ne rabis ukvarjat z upload-om :)
urban
Site Admin

Postby yoymolk » Fri Jun 08, 2012 21:03

Imaš 2 gumba "PREBRSKAJ" in "NALOZI" -druzga sem zdaj prestavil da je bolj viden. Tudi jaz uporabljam Ubuntu in FF oz Crome oz Cromium - pa dela. To z nalaganjem naj nebi bil problem. Če naložiš datoteko ki nima igc formata zapisa pa zagotavljam da bo pokazalo le belino. Barve lepo pokažejo kje je pilot izgubil steber in kje je izkoristil vse dane možnosti.

Dodam:
KML fajlov žal ne zna tole obdelavat. Še pri IGC-jih še kdaj kako črto preveč potegne (moram dognat zakaj). PA ščžć v imenu fajla tole ne prebavlja. Sem pa upošteval časovni zamik. Kajti GPS naprava naredi zapis v trenutku za spremembo lokacije v zadnjih nekaj sekundah. Barvne črtice v moji kodi pa tudi indiciraji nazaj na prejšno informacijo. Prosim za pomoč v obliki želja in kritik. Če se kdo želi ukvarjat s to PHP in javascript kodo pa dobrodošel.
Last edited by yoymolk on Fri Jun 08, 2012 21:58, edited 2 times in total.
yoymolk
kavka

Postby GregorM » Fri Jun 08, 2012 21:37

Meni dela v Chromu (in ne v IE). Zelo simpatičen pregled. Občasno pa ga kakšen polet zmede in ga nariše čisto drugje, npr. tega http://xcglobe.com/olc/index.php/catalog/?tview=flights&act=submit&dt=&pilot=Malen%C5%A1ek&site=Golica&club=&gtype=1&interval=1&sort_type=date&ww=0#si&flights&825039&map
GregorM
sokol

Postby yoymolk » Sun Jun 10, 2012 22:39

http://tdrecica.hostoi.com/xc/index.php
Delal sem še nekaj na hitrostih in sicer:
debelina črte predstavlja hitrost - večja hitrost (nad 70 km/=1 pixel) - tanjša črta in obratno.
pod 10 km/h se močno odebeli (14 pixlov).
Večji zoom je mogoč če izbereš drug pogled karte. Priznam da trek s temi barvami in debelinami zgleda indijansko grd, vendar je to en način za hiter pregled preleta.
Ime IGC fajla ne sme met presledkov in ščćž ( s tem se še ne ukvarjam).
Če ima kdo plac na kakem serverju se priporočam, ker me tale reklama ki se odpira malo jezi. :roll:
yoymolk
kavka

Return to OLC